تبلیغات

كد عكس تصادفی

نماز روح سبز آینه - انشاء نماز
نماز روح سبز آینه
نماز نور چشم مومن است
سه شنبه 14 دی 1389

انشاء نماز

سه شنبه 14 دی 1389

نویسنده :خدیجه قانعی

انشاء نماز

 « نماز انسان را ازبدی و گناه باز میدارد »

خداوند مهربان و تعالی برای اینکه بنده هایش هم در این دنیا و هم در آخرت سعادتمند باشند برای آن ها تکالیفی را تعیین کرده که هر کس به آن عمل کند در واقع آخرت خود را خریده است .

ما  هنگامی که فرد مشهور و معروفی را می بینیم احساس غرور و افتخار می کنیم و به همه می گوئیم من از نزدیک فلانی را دیده ام .وقتی که با معبود خود راز ونیاز می کنیم با کسی صحبت می کنیم که بسیار بزرگتر از آن فرد معروف است در واقع ما با خالق جهان مناجات می کنیم پس باید به خود ببالیم که توفیق سخن با آفریننده ی تمام زیبا یی ها را داریم و باید در

کما ل ادب و تواضع و احترام در مقابلش قرار گیریم .

وقتی ما درس می خوانیم به خود مرتب  می گوییم پس از تمام شدن درسم نمازم را می خوانم ! اما باید بدانیم که به نماز نگوییم کار دارم به کار بگوییم موقع نماز است چه جمله زیبا و تاثیر گذاری ! وقتی که انسان نمازش را تمام می کند  احساس آرامش و تسلای خاطر می کند و بهتر است تسبیحات حضرت زهرا (س) را فرستاده تا ثواب نماز را هفتصد برابر کند .در قیامت همین انگشتان زبان باز کرده  و این عمل نیک را نزد خدا بیان می کنند محل نماز خواندن باید تمیز و پاک باشد زیرا آن جامحل رفت و آمد فرشتهای زیبای خداوند است.

 پس بیاییم با نماز خواندن و انجام دادن دیگر واجبات شکر نعمت های

بی شمار ایزد یکتا را بجا آوریم و نگذاریم که شیطان روح و نفس مارا تاریک و آلوده کندتا در آن دنیا هم نشین پیامبران و انسان های خوب و نیکو کار پروردگارمان باشیم و خود را از عذاب آن دنیا در پناه لطف خدا قرار دهیم  .

آمین یا رب العالمین

 

کمند محبی دوم راهنمایی  مدرسه راهنمایی استاد شهریار یک

 


bahar22

كد پرواز پرندگان

خدمات وبلاگ نویسان جوان

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar22.com رفتن به بالای صفحه